Temsilcilik

Girişimcilik Merkezi Temsilcilik Fırsatı

Şirket alım satım (Merger & Acquisition) sektörü ülkemizde az bilinen bir iş dalı olsa da bu alanda faaliyet gösteren başarılı kişi ve kuruluşlar için son derece kazançlı bir alandır. Nitekim şirket alım satımlarında dönen paralar son derece yüksek rakamlara ulaşmaktadır

Girişimcilik Merkezi ülkemiz koşullarını göz önüne alarak geliştirmiş olduğu iş modeli ile bu alana ilgi duyan girişimcilere çok özel bir iş fırsatı sunmaktadır. Şimdi siz de Girişimcilik Merkezi’nin sunduğu bu fırsattan yararlanarak M&A sektörüne girebilir ve son derece az bir riskle yüksek gelir elde edebilirsiniz.

Temsilcimiz Olarak Ne Yapacaksınız?

Ülkemizin içinden geçtiği zor ekonomik şartlar dikkate alındığında birçok şirket sahibi, şirketini ya satmak istemekte ya da yatırımcı arayışına girerek şirketini ayakta tutmaya çalışmaktadır. Genelde Türkiye’deki değerli şirketlerle ilgilenenler finansal yapısı güçlü yabancı yatırımcılar olmaktadır.

Girişimcilik Merkezi temsilcisi olarak siz de tam burada devreye gireceksiniz. Uygun özelliklerdeki şirket sahipleri ya da yöneticileri ile temasa geçerek Girişimcilik Merkezi’nce sunulan şirket satışı ve yatırımcı araştırma hizmetleri ile ilgili bilgi verip tanıtım yapacaksınız.

Girişimcilik Merkezi temsilcileri uygun şirketleri belirleyip kendilerini telefon ya da e-mail yolu ile bilgilendirerek ya da gerektiğinde bu şirketleri doğrudan ziyaret ederek faaliyet gösterebilirler. Şirketlerin satışına yönelik tüm hizmetler doğrudan Girişimcilik Merkezi ve uluslararası iş ortaklarımız tarafından gerçekleştirilecek olup söz konusu hizmetlerin sunumu ile ilgili satış temsilcililerinin herhangi bir görevi ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Temsilcilik Ne Şekilde İşliyor?

Girişimcilik Merkezi, girişimcilerin gereksinimlerini daha iyi karşılayabilmek amacıyla iki farklı temsilcilik seçeneği sunmaktadır.

Non Exclusive Temsilcilik

Bu temsilcilik bağımsız olarak çalışmak isteyen girişimcilere yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu seçeceği tercih eden Girişimcilik Merkezi temsilcileri herhangi bir kısıtlama olmaksızın istedikleri şehir ya da bölgede faaliyet gösterebilirler.

Exclusive Temsilcilik

Bu temsilcilik belirli bir şehre ya da bölgeye münhasıran verilmektedir. Söz konusu bölge veya şehirde kuruluşumuzu temsilen pazarlama yapma yetkisi sadece ilgili Girişimcilik Merkezi temsilcisine aittir.

Girişimcilik Merkezi, bünyesinde faaliyet gösterecek olan temsilcilerine eğitim ve pazarlama konusunda her çeşit desteği sunmaktadır. Girişimcilik Merkezi temsilcileri, sadece belirli kriterlere uygun şirketleri belirleyip hizmetlerimizle ilgili tanıtım ve pazarlama yapmakla görevlidir. 

Gelir Paylaşımı 

Şirket satış ya da yatırımcı araştırma sürecine giren şirketler birçok hizmete gereksinim duyacaklardır. Bu hizmetler aşama sırasına göre aşağıdaki şekilde sıralanabilir.

 • Şirket değerleme ve satış analizi
 • Şirket satış süreci
 • Şirketin satılması

Kuruluşumuzun bu hizmetler karşılığı aldığı ücretler müşteri temsilcileriyle paylaşılır. Alacağınız yüzde seçtiğiniz temsilcilik şekline ve hizmetin türüne göre %30 ila %50 arasında değişecektir.

Temsilcilik Ücretleri

Girişimcilik Merkezi temsilcicik ücreti ülkemiz şartları dikkate alınarak oldukça makul olarak belirlenmiştir. Bu çerçevede Girişimcilik Merkezi temsilciliği için temsilcilik şekline ve bölgeye bağlı olarak yıllık 4,500 TL + kdv ile 9,500 TL + kdv arasında değişen bir ücret talep edilmektedir. Bunun dışında kuruluşumuza herhangi bir ödeme yapmanız gerekmemektedir.

Yıllık Gelir Beklentiniz Ne Olmalıdır?

Girişimcilik Merkezi temsilcisi olarak yıllık geliriniz pek çok faktöre bağlı olarak değişecektir. Temsilcilerin gelirlerini belirleyen temel unsurlar arasında çalıştığı bölge, alınan hizmetlerin türü, satış bağlantısı yaptığı şirketlerin fiyatları ve ne kadar başarılı olduğu gibi unsurlar sayılabilir. Ancak, başarılı temsilcilerin ortalama yıllık gelirinin her yıl artan seyirde 50,000 TL ve üzeri olması öngörülebilir. 

Temsilcilik Kriterleri

 Girişimcilik Merkezi bünyesinde çalışacak temsilcilerin bu konuda deneyimli olması zorunlu olmamakla birlikte belirli bir finansman ve pazarlama deneyiminin olması başarılı olmalarında önemli bir avantaj olacaktır.

 • Kendine güvenen, girişimci özelliklerine sahip
 • İnsan ilişkilerinde başarılı, iletişim ve ikna yeteneği yüksek
 • Profesyonel, sorumluluk sahibi, disiplinli, çalışkan ve motivasyonu yüksek
 • Şirketlerin üst kademe yöneticileriyle iletişim kurabilecek özelliklerde olan
 • Etik kurallara uyan
 • Görünümüne özen gösteren, prezantabl
 • Sosyal çevresi olan
 • Üniversite mezunu
 • 21 yaş üstü bay ya da bayan
 • Referans verebilecek

Nasıl Başvuracaksınız? 

 1. İlk aşamada girisimcilikmerkezi.com adresinden ön başvuru formunu doldurup CV’nizi iletiniz.
 2. Uygun bulunan adaylara gerekli bilgiler iletilip gerekirse karşılıklı görüşme yapılacaktır.
 3. Karşılıklı anlaşmaya varıldıktan sonra Girişimcilik Merkezi temsilcilik sözleşmesini imzalayıp kuruluşumuza iletin.
 4. Temsilcilik ücretini ödeyin.
 5. Size özel eğitim sonrası hemen işinize başlayın.