Şirket Satış ve Yatırım Fırsatları

 Özel Sermaye Fonları ve Sektörel
Yatırımcılardan
Şirketlere Yatırım Fırsatları!

Uluslararası Yatırımcılara
Şirketinizi Satmak ya da Yatırım Almak İster misiniz?

Özel sermaye fonları ve sektörel yatırımcılar her yıl tüm dünyada belirli bir büyüklüğe ulaşmış, satış tutarı tatmin edici, potansiyel vaat eden karlı şirketlere milyarlarca dolarlık yatırım yapmaktadır. Bu şekilde finansman sorununu aşan şirketler önemli atılımlar yapabilmekte ve hızla büyüyüp gelişerek şirket değerlerini önemli ölçüde artırmaktadır. Nitekim ülkemizde de pek çok şirket bu çeşit yatırımlardan yararlanarak bugünkü güçlü konumlarına ulaşmışlardır.

Özel sermaye fonları ilgilendikleri şirkete yatırım yapıp belirli bir yüzdesini satın almayı tercih ederken sektörel yatırımcılar ise ilgilendikleri şirketin belirli bir yüzdesini satın alabilecekleri gibi şirketin tümünü de satın alabilirler.

 

Ülkemizde günümüzde birçok yerli ve yabancı uluslararası fon ve sektörel yatırımcı faaliyet göstermekte olup bu yatırımcılar değişik sektörlerde yatırım yapabilecekleri nitelikli şirket arayışı içindedir.

En çok yatırım yapılan sektörler hangileri?

Son yıllarda enerji, finansal hizmetler, bilişim, perakende, yiyecek ve içecek, imalat, sağlık, medya, gayrimenkul, ulaştırma ve kimya sektörleri özel sermaye fonlarının ve sektörel stratejik yatırımcıların yakından ilgilendikleri sektörler olmuştur.

Sermaye fonları ve sektörel yatırımcıların şirketlerde aradıkları temel kriterler

Özel sermaye fonları ve stratejik yatırımcıların yatırım yapacakları şirketlerde aradıkları bir çok temel kriter vardır. Bunların en önemlileri arasında aşağıdakiler sayılabilir:

  • Şirketin gelecek vaat eden bir sektörde faaliyet gösteriyor olması
  • Şirket satışlarının sektörel bazda yeterli seviyede olması
  • Şirketin sektörde anlamlı bir pazar payına sahip olması
  • Şirketin karlılığının tatmin edici olması
  • Şirketin büyüme potansiyelinin olması
  • Şirketin finansal bilgilerinin şeffaf ve sağlıklı olması

Girişimcilik Merkezi Size Nasıl Yardımcı Olabilir?

Girişimcilik Merkezi bu alanda dünyanın en önde gelen M&A firmalarıyla yaptığı işbirliği ve yılların deneyimi ile size en etkin ve hızlı hizmeti sunabilmektedir. Şimdi yatırımcı araştırma hizmetlerimizden yararlanarak siz de uluslararası yatırımcılara kısa sürede ulaşabilir ve şirketiniz için istediğiniz yatırımı elde etme şansı elde edebilirsiniz.

Yatırım arayışınız için başvuru süreci nasıl işiliyor:
  1. İlk aşamada şirketinizin sermaye fonları ve stratejik yatırımcılardan yatırıp alma potanisyeli ile ilgili bir yatırım analizi yapılacaktır. Bu amaçla şirketinizin kısa bir geçmişi, finansal durumu, pazar payı, varlıkları, gelecekteki büyüme beklentileri gibi konularda bilgi alınacaktır.

  2. İkinci aşamada şirketinizle ilgili veriler uluslararası iş ortaklarımızla değerlendirilerek size kısa bir yatırım analiz raporu sunulacaktır. Bu rapor şirketinizin yatırımcılar açısından olumlu ve olumsuz tarafları, yatırımcı bulma şansınızın ne olabileceği, şirketinize yatırım yapabilecek potansiyel yatırımcıların kimler olabileceği, ne kadar sürede yatırımcı bulabileceğiniz ve bu süreçte karşılaşılabileceğiniz olası sorunlarla ilgili konuları içerecektir.

  3. Yapılan değerlendirme sonucu şirketinizin yatırım alma potansiyeli görülürse, size yatırımcı araştırma süreci ve koşulları hakkında yazılı teklif iletilecektir.

Yukarıdaki bilgiler çerçevesinde şirketinizin yatırım kriterlerini karşıladığını düşünüyorsanız, kuruluşumuzu arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yatırım Fırsatları Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin

receptionists_basvuru

Tel: (0216) 363 1511